Art Moderne et Contemporain Day Auction

View full screen - View 1 of Lot 126. Untitled.

Joan Miró

Lot Closed

April 24, 12:24 PM GMT

Estimate

150,000 - 200,000 EUR

Description

Joan Miró

1893 - 1983

signed Miró, dated XII/72. (lower right) ; dedicated a els amics Parellada, a l'acabar de fondre 100 escultures meves Homenatge al bon treball de la Fundicio i amb tot l'afecte (upper right)

gouache and ink on paper

99,4 x 64,5 cm; 39⅛ x 25⅜ in.

Executed in December 1972.

_____________________________________________________________________________

Joan Miró

1893 - 1983

Sans titre

signé Miró, daté XII/72. (en bas à droite) ; dedicacé a els amics Parellada, a l'acabar de fondre 100 escultures meves Homenatge al bon treball de la Fundicio i amb tot l'afecte (en haut à droite)

gouache et encre sur papier

99,4 x 64,5 cm; 39⅛ x 25⅜ in.

Exécuté en décembre 1972.

Manuel Parellada Montserrat, Spain (gift from the artist)

Thence by descent to the present owner

Jacques Dupin and Ariane Lelong-Mainaud, Joan Miró Catalogue Raisonné. Drawings 1960-1972, vol. III, Paris, 2012, no. 2424, p. 351, illustrated in colour