Art Moderne et Contemporain Day Auction
Lot Closed
April 24, 12:24 PM GMT
Estimate
150,000 - 200,000 EUR
Description
Joan Miró
1893 - 1983
signed Miró, dated XII/72. (lower right) ; dedicated a els amics Parellada, a l'acabar de fondre 100 escultures meves Homenatge al bon treball de la Fundicio i amb tot l'afecte (upper right)
gouache and ink on paper
99,4 x 64,5 cm; 39⅛ x 25⅜ in.
Executed in December 1972.
_____________________________________________________________________________
Joan Miró
1893 - 1983
Sans titre
signé Miró, daté XII/72. (en bas à droite) ; dedicacé a els amics Parellada, a l'acabar de fondre 100 escultures meves Homenatge al bon treball de la Fundicio i amb tot l'afecte (en haut à droite)
gouache et encre sur papier
99,4 x 64,5 cm; 39⅛ x 25⅜ in.
Exécuté en décembre 1972.
Manuel Parellada Montserrat, Spain (gift from the artist)
Thence by descent to the present owner
Jacques Dupin and Ariane Lelong-Mainaud, Joan Miró Catalogue Raisonné. Drawings 1960-1972, vol. III, Paris, 2012, no. 2424, p. 351, illustrated in colour
You May Also Like